APS Energia


Wieloletnia współpraca z firmą METRO Warszawskie, zdobyte doświadczenia zaowocowały nowymi realizacjami w obszarze zasilania obiektów METRA na świecie. Systemy projektowane, produkowane aż wreszcie kompleksowo serwisowane przez APS, charakteryzują się wysoką jakością, żywotnością, jak również elastycznością, co pozwala nam na długofalową współpracę min. z firmą THALES Polska Sp. z o.o. ( KZAiT Poznań) przy realizacji systemów zasilania SRK ( sterowania ruchem kolejowym ). Nowym, dynamicznie rozwijającym się projektem w spółce APS ENERGIA, jest budowa nowoczesnych przetwornic statycznych, falowników napędowych w oparciu o technologię IGBT dedykowanych do pojazdów METRA, tramwajów, trolejbusów, pojazdów szynowych, elektrycznych zespołów trakcyjnych lokomotyw jak i wagonów.

Na poniższym schemacie sieci trakcyjnej można zobaczyć obszary, które zabezpieczane są przez urządzenia produkowane przez APS Energia S.A.

 

Zobacz produkty dla tego rynku

{tab=}

Falowniki

Podstawowym elementem systemów zasilania gwarantowanego jest falownik, przetwornica przetwarzająca napięcie stałe na napięcie przemienne jednofazowe lub trójfazowe.

Więcej...

Prostowniki

Systemy PBI (prostowniki buforowe impulsowe) są zespołami zasilania prądu stałego dostosowanymi do potrzeb zakładów przemysłowych o wysokich wymaganiach niezawodności, parametrów technicznych i pewności zasilania.

Więcej...

Przetwornice DC/DC

Przetwornice napięcia DC/DC typu EPI przeznaczone są do przetwarzania napięcia DC na napięcie wymagane przez odbiory –  przeważnie w zakresie od 24VDC, do 220VDC.

Więcej...

Systemy specjalne

W swojej ofercie APS Energia posiada również aplikacje specjalne: system zasilania z ogniwem paliwowym PULSTAR, system zasilania SNG i MODULA.

Więcej...

Układy nadzoru

Zadaniem systemów systematycznego nadzoru jest zebranie danych z newralgicznych punktów danego systemu zasilającego i przetworzenie ich na prostą i czytelną informację.

Więcej...