APS Energia

Międzynarodowe seminarium naukowo-techniczne w Mrągowie

„Urządzenia i systemy energetyczne w przemyśle, energetyce i transporcie” – pod takim hasłem po raz kolejny firmy APS Energia, ENAP i ELEKTROBUDOWA zorganizowały coroczne międzynarodowe seminarium naukowo-techniczne. Uczestnicy wydarzenia w Mrągowie w dniach 5–7 czerwca mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą produkcyjną firm, informacjami technicznymi o magazynach energii czy mikrosieciach, a także podyskutować o problemach zwarcia w rozdzielnicach SN czy archiwizacji danych w kodach QR. Seminarium zgromadziło uczestników z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi i Turcji.

3 loga

Prelegenci z firm APS Energia, ENAP oraz ELEKTROBUDOWA w swoich wykładach skupili się głównie na produktach mających zastosowanie w energetyce. W seminarium wzięli udział przedstawiciele nauki. Prof. dr hab. inż. Antoni Dmowski z Politechniki Warszawskiej, który mówił na temat mikrosieci elektroenergetycznych, czyli urządzeń wytwórczych, zasobników i odbiorników energii elektrycznej połączonych we wspólną sieć, mającą na celu zapewnienie niezawodnej dostawy energii elektrycznej oraz zminimalizowania jej kosztu. Dr hab. inż. Piotr Biczel, Dyrektor ds. Innowacji z APS Energia oraz wieloletni pracownik Instytutu Elektrotechniki Teoretycznej i Systemów Informacyjno-Pomiarowych na Politechnice Warszawskiej podjął temat istotnej roli magazynów energii w gospodarce i światowym wyścigu technologicznym.

Prezes Zarządu APS Energia, dr inż. Piotr Szewczyk, przedstawił uczestnikom seminarium kierunki rozwoju Grupy APS Energia, wskazując na ekspansję firmy na nowe rynki: USA i Bliski Wschód. Seminarium było okazją do przypomnienia o rozpoczęciu działalności nowej, ósmej z kolei spółki należącej do Grupy APS Energia – APS Energia Turk z siedzibą w Ankarze.

Dariusz Drabiuk, Prezes Zarządu ENAP, przedstawił innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu i energetyki wykorzystujące kody QR. Nowatorska aplikacja mobilna wspiera proces eksploatacji urządzeń oraz zarządzanie projektami. ELEKTROBUDOWA przedstawiła swoje zakłady produkcyjne, ich potencjał oraz szeroką ofertę produktową w obszarach nN, SN i WN. Bardziej szczegółowo zaprezentowano najnowsze rozwiązania konstrukcyjne rozdzielnic SN oraz nowoczesną konstrukcję rozdzielnicy WN w izolacji gazowej. Zaprezentowano również wybrane, znaczące realizacje w kraju i zagranicą.

Seminarium było adresowane do klientów i partnerów firm z Polski, Rosji, Ukrainy i Turcji.

W czasie wolnym od wykładów organizatorzy seminarium zadbali również o wodne atrakcje sportowe dla uczestników. W części rekreacyjnej programu znalazły się m.in. wędkowanie i żeglowanie w samym sercu Mazur.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...