APS Energia

ENAP Team uczestnikiem V Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Plażowej

Aż 18 drużyn zgłosiło swój udział w V Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej, które odbyły się w miniony weekend (16-18.06) w Kozienicach. Wśród nich nie mogło zabraknąć ENAP Team.

 Z 10 drużyn biorących udział w eliminacjach w sobotę (17.06) nadal rywalizowało 8, a do stawki dołączyło kolejne 8 par (rozstawionych ze względu na punkty w rankingu). Reprezentująca ENAP Team para zawodniczek Lipińska-Jeziorowska/ Świstek, rozpoczęła zmagania już od eliminacji rozgrywanych systemem grupowym. Mimo porażki dziewczyn w pierwszym meczu w eliminacjach, kolejne wygrane spotkanie zagwarantowało im udział w turnieju głównym, w którym wystartowały z pozycji R13.

W swoim pierwszym meczu turnieju głównego, rozgrywanym już systemem brazylijskim, reprezentantki ENAP Team musiały uznać wyższość pary Wiatr / Szałankiewicz, przegrywając 2 – 0 (-14, -23). Jak się później okazało, para ta zagrała w wielkim finale, ostatecznie zajmując 2 miejsce w całym turnieju. Kolejne spotkanie poszło już po myśli ENAP-owej drużyny. Dziewczyny w dwóch setach pokonały parę Kirszenstein / Majkowska, co gwarantowało im dalszą grę. W kolejnym spotkaniu na drodze ENAP Team stanęła para Karasiewicz / Balcerowicz. Zawodniczki reprezentujące ENAP nie rozpoczęły najlepiej tego spotkania, przegrywając bez walki pierwszy set. Natomiast w następnych dwóch setach para zawodniczek Lipińska-Jeziorowska/ Świstek miała więcej szczęścia, a wygrana pozwoliła im przejść na wyższy poziom rozgrywek i w następnym spotkaniu zmierzyć się z parą Tokarska / Tylutki. Mecz ten był już czwartym spotkaniem rozgrywanym tego dnia przez reprezentantki ENAP. Para, z którą przyszło się zmierzyć zawodniczkom ENAP Team, rozpoczynała z pozycji R6, a ostatecznie zajęła 5 miejsce w zawodach. Do tego spotkania dziewczyny podeszły zmotywowane i pełne energii. Każda akcja obfitowała w spektakularne obrony oraz ataki. Pełne trybuny i głośny doping dla ENAP-owe drużyny nie wystarczyły im jednak, by pokonać doświadczoną parę Tokarska / Tylutki. Przegrana ENAP Team 2 – 0 (-11, -19) spowodowała tym samym drużyna odpadła z turnieju, w ostatecznej klasyfikacji zajmując punktowane 7 miejsce.

Zawodniczkom ENAP Team serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...