APS Energia

Magazyn „Urządzenia dla Energetyki” nr 1 o APS-owych magazynach energii

Ewolucja systemów elektroenergetycznych w kierunku sieci inteligentnych stawia nowe wyzwania przed rynkiem energetyki. Integracja OZE, realizacja klastrów energii i systemów wyspowych, poprawa warunków funkcjonowania istniejących sieci stwarzają kolejne techniczne wyzwania dla uczestników rynku. W jaki sposób magazyny energii elektrycznej współpracujące z siecią mogą stanowić wparcie systemu energetycznego, a w szczególności sieci dystrybucyjnej?

Zapraszamy do lektury artykułu „Wstęp do systemów magazynowania energii dedykowanych dla energetyki” autorstwa dr inż. Pawła Grabowskiego - Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu APS Energia oraz dr inż. Krzysztofa Rafała z Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk. Z publikacji dowiecie się więcej o takich zadaniach magazynów energii, jak długoterminowe bilansowanie energii czy dynamiczna regulacja napięcia lub częstotliwości.

Artykuł w całości dostępny TUTAJ

Urządzenia dla Energetyki nr 1/2018 w wersji e-magazynu dostępny TUTAJ (nasz artykuł na str. 58-60)

UDE nr 1 2018 okladka


***
„Urządzenia dla Energetyki” („UdE”) - to czasopismo branżowe wydawane od 2002 roku w nakładzie do 5000 egzemplarzy. Tematyka „UdE” obejmuje wszystkie urządzenia i produkty wykorzystywane w energetyce: od wielkiej turbiny i kotła czy generatora po oprogramowanie komputerowe i proste narzędzia lub maszyny wykorzystywane do montażu oraz napraw. Oprócz części poświęconej technikom i technologiom stosowanym w energetyce, w czasopiśmie publikowane są artykuły prezentujące produkty i usługi świadczone na jej rzecz, trendy oraz badania rynkowe, raporty o stanie branży, teksty poruszające ważny temat ochrony środowiska oraz o charakterze naukowym i popularnonaukowym, a także prezentacje firm, wywiady, nowości itd. Czasopismo jest dystrybuowane głównie wśród firm z branży energetycznej, a także do elektrowni, elektrociepłowni, zakładów energetycznych, przez instytuty naukowe, biura projektowe, po firmy oferujące energetyce różnorakie urządzenia i usługi.

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...