APS Energia

Upust naukowej energii: APS Energia sponsorem pikniku „Od Mikro do Makro” Politechniki Warszawskiej

Co to są „grafy” i czym jest „holografia”, jak stworzyć  „pizzę z powietrza” i jaką potęgą jest laser, jak wykonać własnego EKO-robota – to tylko niektóre zagadnienia, o których opowiedzą wykładowcy z Politechniki Warszawskiej podczas Pikniku Edukacyjnego "Od Mikro do Makro". PW wraz z firmą APS Energia zapraszają na pełen różnorodnych atrakcji piknik już w najbliższą sobotę, 19 maja 2018 r.

Podczas pikniku, obok wykładów i warsztatów o charakterze naukowym, przewidziano także atrakcje na świeżym powietrzu, a wśród nich przygodę w magicznym świecie baniek mydlanych. Do swojej dyspozycji najmłodsi uczestnicy będą mieli place zabaw z dmuchańcami i basen z piłeczkami.  Dla nieco starszych organizatorzy przewidzieli m.in. grę terenową, która odbędzie się w parku przy wydziale EiTI. Miłośnicy zajęć artystycznych mogą dać upust artystycznej energii podczas warsztatów eko, w czasie  których wykonają własne EKO roboty i EKO skarbonki.

Obok części warsztatowej, w której można wziąć udział bez wcześniejszej rejestracji, starsze dzieci i młodzież będą mogli zdobywać wiedzę podczas warsztatów w  Gmachu Głównym PW o tematyce: Grafy: świat matematyki i świat rzeczywisty, Dwutlenek węgla uciążliwy gaz cieplarniany czy cenny surowiec chemiczny, Cudowna synteza – „pizza z powietrza”, Holografia wczoraj i dziś, Laser-potęga światła. Dodatkowo w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych najmłodsi miłośnicy przedmiotów ścisłych mogą uczestniczyć w zajęciach Piknikowych Mini Akademii Matematycznej.

Na część wykładową pikniku obowiązują wcześniejsze zapisy przy użyciu formularza dostępnego on-line. Udział we wszystkich atrakcjach jest oczywiście bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram Pikniku Edukacyjnego „Od Mikro do Makro” wraz z formularzami zapisów na wykłady dostępny TUTAJ

Atrakcje na świeżym powietrzu
Miejsce: Park przy wydziale EiTI
Godziny: 10.00 – 14.00

Warsztaty
Miejsce: Wydział EiTI (s. 162, 168 i 170)
Godziny: 10.30 – 14.00

Po zakończeniu zabawy na Pikniku, starsze dzieci i dorosłych zapraszamy na Noc Muzeów na Politechnice Warszawskiej. Nasza uczelnia kryje wiele tajemnic. Część z nich zdradzimy Wam podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Udział we wszystkich atrakcjach jest oczywiście darmowy. Szczegółowe informacje o Nocy Muzeów na PW TUTAJ

Swój udział w wydarzeniu można zgłosić przez portal społecznościowy Facebook

1

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...