APS Energia

Polskie i azerskie firmy energetyczne rozmawiają o zacieśnianiu współpracy

9 marca 2023 r. przedstawiciele APS Energia wzięli udział w polsko-azerbejdżańskiej konferencji "Współczesne trendy rozwojowe i wyzwania technologiczne w sektorze energetycznym", która odbywała się na Politechnice Azerbejdżańskiej. Polską stronę reprezentował Ambasador RP w Azerbejdżanie Rafał Poborski, a także producenci i dostawcy nowoczesnych rozwiązań dla sektora energetycznego.

Ambasador RP w Azerbejdżanie Rafał Poborski, witając uczestników seminarium, podkreślił, że jest to kolejne polsko-azerbejdżańskie spotkanie zorganizowane w ostatnim czasie i poświęcone współpracy urzędników i firm z obu krajów w dziedzinie energetyki, co dobrze wróży na przyszłość.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 5 polskich firm, którzy zaprezentowali nowoczesne rozwiązania w sektorze energetycznym: APS Energia (szerokie spektrum aplikacji energetycznych i systemów zasilania gwarantowanego stosowanych w produkcji, ciepłownictwie, przemyśle, trakcji i transporcie, systemach magazynowania energii, odnawialnych źródłach energii i innych sektorach), Elektrometal Energetyka (rozwiązania dla elektroenergetyki, nowoczesne rozdzielnice SN, aparatura łączeniowa SN i cyfrowe terminale zabezpieczeniowe), WPM Tech (instalacje fotowoltaiczne), SAFT (zaawansowane rozwiązania bateryjne), ZWAE (aparatura rozdzielcza średniego i wysokiego napięcia). Ze strony azerskiej w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych agencji rządowych i firm, takich jak SOCAR, AzerEnerji JSC, Azerisiq JSC, Baki Metropoliteni JSC, AzerIstilik JSC, AzerKimya ASC, a także kilku lokalnych prywatnych producentów/firm.

W ramach wydarzenia odbyła się dyskusja na temat możliwości współpracy polskich i azerskich firm w sektorze energetycznym, w szczególności w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Grafika okolicznościowa BAKU

Kontakt

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej...